مهندسان صنایع زرند
بزرگ فکر کنیم،کوچک قدم برداریم
درباره وبلاگ


با سلام
این وبلاک در جهت ارتباط مهندسان صنایع و تبادل دانش صنایع ایجاد گردید. امید است با حضور علاقه مندان دانش صنایع در جهت به روز بودن دانسته های این علم قدم برداریم.جهان در دستان مهندسان است و مهندس کسی است که بتواند هر روز ایده های جدید ارائه کند . "انیشتن "

مدیر وبلاگ : محمد صیفوری
نظرسنجی
مشکل اصلی بهره وری پایین صنایع ایران چیست؟

جست و جوهای اینترنتی شما، نتایج و اطلاعات زیادی در مورد قاتلان زمان به شما نخواهند داد. در وهله‌ی اول، اجازه دهید با تعریف دقیق عبارت «قاتلان زمان» آشنا شویم. قاتلان زمان چیزهایی هستند که وقت، انرژی و خلاقیت شما را هدر می‌دهند؛ اما این هدر دهندگان وقت لزوماً بازی‌های کامپیوتری یا کمیک‌های داستانی و جذاب نیستند. بسیاری می‌گویند چیزی که وقت آن‌ها را می‌کشد وظایف و مسئولیت‌های مختلف در خانه، مدرسه یا محل کار است، اما این‌ها قاتلان زمان نیستند. قاتلان زمان فعالیت‌ها و چیزهایی هستند که بی معنی و فاقد ارزش‌اند. هر فردی قاتل زمان مختص به خود را دارد؛ اما همه‌ی ما انسان‌ها در رابطه با قاتلان و هدر دهندگان وقت و زمان مشترکات زیادی داریم.

در این مقاله رایج‌ترین قاتلان زمان که در زندگی همه‌ی ما حضور دارند و مانع اصلی بهره‌وری و رسیدن به اهدافمان هستند را به شما معرفی می‌کنم:

اینترنت

شاید این توصیه کمی پیش پا افتاده به نظر برسد اما در زندگی امروزی، اینترنت یکی از کشنده‌ترین قاتلان زمانی ست که در زندگی اکثر افراد جامعه حضور دارد. اینترنت دارایی معمولی ست که اگر نسبت به آن هوشیار نباشیم می‌تواند در مدت کوتاهی به یک اعتیاد جدی تبدیل شود. مطمئناً اینترنت ایجاد روابط جدید و حفظ روابط قدیمی را برای ما ساده‌تر کرده است، کسب اطلاعات و داده‌های مورد نیاز را سرعت بخشیده و خرید لوازمی که شاید در فروشگاه‌های شهر به آسانی پیدا نشوند را سهل و آسان کرده اما متأسفانه اکثر کاربران اینترنت بیش از حد بر نکات مثبت و سازنده‌ی آن تمرکز می‌کنند که همین تمرکز غیر معقول در نهایت به نوعی اعتیاد ختم می‌شود که ما را از دنیای پیرامون و جهان اطرافمان غافل می‌کند. وقتی در شبکه‌های اجتماعی ثبت‌نام می‌کنیم دیگر به راحتی نمی‌توانیم حساب کاربری خود را غیرفعال کنیم و به دنیای واقعی بازگردیم. وقتی وب گردی می‌کنیم یا ویدیوهای آنلاین را تماشا می‌کنیم به سادگی از وقت زیادی که در هنگام گشت و گذار در اینترنت هدر داده‌ایم غافل می‌شویم. شاید این سناریو برای شما هم آشنا باشد : در حالی که فقط قصد دارید ۱۵ دقیقه در اینترنت وقت بگذرانید ناگهان متوجه می‌شوید که ۱ ساعت گذشته و هنوز هم مشغول وب گردی هستید.

تلفن‌های همراه

تلفن‌های همراه امروزی ویژگی‌های زیادی از قبیل : تلفن زدن، ارسال پیام کوتاه، استفاده از اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، گرفتن عکس، گوش دادن به موسیقی، تماشای ویدیوهای مختلف و انجام بازی‌های مهیج و سرگرم‌کننده را در دل خود جای داده‌اند. دقیقاً به همین دلیل هم به آن‌ها گوشی‌های هوشمند می‌گویند. با این حال، اکثر مردم نمی‌دانند که همین ویژگی‌های مثبت گاهی اوقات بیش از حد به ما کمک می‌کنند. چندین ساعت پشت تلفن صحبت می‌کنیم و هر ۵ تا ۱۰ دقیقه پیامک ارسال می‌کنیم و اصلاً زمانی را که هدر می‌دهیم محاسبه نمی‌کنیم. نمی‌خواهیم این حقیقت را بپذیریم که صحبت چند ساعته با یک فرد در پشت گوشی یا ارسال سیلی از پیامک‌ها اصلاً کار درستی نیست زیرا به راحتی می‌توانیم آن فرد را ملاقات کنیم و با او رو در رو صحبت کنیم.

نباید اجازه دهیم فناوری امروزی مکالمات طبیعی و رو در روی انسانی را به نابودی بکشاند.

تلویزیون و رسانه‌های گروهی

تماشای تلویزیون ممکن است سرگرم‌کننده باشد و شاید چندان کار بدی هم به نظر نرسد. همین جمله در مورد رسانه‌های گروهی دیگر نیز صادق است چون تمام این رسانه‌های گروهی در صورت استفاده‌ی درست و منطقی می‌توانند بسیار مفید و سودمند باشند. به هر حال مطالعات زیادی نشان داده‌اند که تلویزیون می‌تواند ما را خسته و تنبل کند و رسانه‌های گروهی نیز به سادگی با خوراندن مرتب موضوعات منفی و اطلاعات اشتباه، می‌توانند ذهن ما را به نفع خود دستکاری کنند. اطلاعات این مطالعات و تحقیقات سازنده را می‌توان در Psychology Today و سایر ژورنال‌های روانشناسی پیدا کرد. شرکت‌های تلویزیونی نهایت تلاش خود را برای تولید برنامه‌های جذاب انجام می‌دهند تا از این طریق بتوانند مخاطب را به آسانی تحت تأثیر قرار دهند و به کانون اصلی توجه و تمرکز او تبدیل شوند. به هر حال چیزی که اکثر مردم درک نمی‌کنند این است که هر چقدر ما بیشتر تلویزیون تماشا کنیم، شرکت‌های تلویزیونی و کمپانی‌های وابسته به آن‌ها سود بیشتری به دست می‌آورند. همین حقیقت در مورد رسانه‌های گروهی دیگر نیز صدق می‌کند. در واقع وقتی در حال تماشای تلویزیون هستیم به سادگی کارهایی که باید انجام دهیم یا چیزهایی که باید مراقب آن‌ها باشیم و به آن‌ها اهمیت دهیم را فراموش می‌کنیم که این واقعیت غم‌انگیز در نهایت ما را تنبل و بی‌مسئولیت می‌کند. مطمئناً، بنده قصد ندارم به شما بگویم که باید تماشای تلویزیون را کنار بگذارید و از سایر رسانه‌های گروهی نیز فاصله بگیرید، اما بهتر است زمان خود را مدیریت کنید و از وقتی که به این رسانه‌ها اختصاص می‌دهید آگاه باشید زیرا تلویزیون و سایر رسانه‌های گروهی قاتلان زمانی هستند که در زندگی همه‌ی انسان‌ها در تمام نقاط دنیا حضور دارند.

افکار منفی

من همیشه به دوستان و اطرافیانم می‌گویم فرقی نمی‌کند حق با شما باشد یا نه، سعی کنید همیشه برای خودتان فکر کنید. اینکه فرصت‌ها و ایده‌های مختص به خودتان را پیدا کنید بسیار مهم و حیاتی ست. به هر حال اکثر افراد جامعه زمان زیادی را صرف افکار منفی و نا امید کننده‌ای که عمدتاً ریشه در تجربیات منفی گذشته و شکست‌هایشان دارند می‌کنند. شاید خیلی به معنی به نظر برسد اما هر وقت که می‌خواهید کار یا مسئولیت مهمی را تکمیل کنید باید بر روی این مسئولیت تمرکز کنید نه افکار منفی. لحظه‌ای در مورد مقدار زمانی فکر کنید که همیشه قبل از شروع یک مسئولیت یا کار جدید صرف تفکر، توجه و تمرکز بر چیزهای بد و منفی کرده‌اید. تمرکز بر افکار منفی می‌تواند منجر به ابتلای شما به استرس و افسردگی شود.

مردم

قاتلان زمان فقط فعالیت‌ها و امور روزمره‌ی زندگی نیستند. مردم هم می‌توانند قاتل زمان یا هدر دهندی وقت باشند. برقراری ارتباط با سایر انسان‌ها فعالیت بزرگی ست چرا که شامل امداد، ارتباطات و تبادل اطلاعات می‌شود. به هر حال در زندگی هر یک از ما افراد زیادی هستند که منفی و گاها آزاردهنده و اعصاب خورد کن هستند. افراد زیادی هستند که به دلایل شخصی دوستشان نداریم و کسانی که دوست نداریم با آن‌ها صحبت کنیم، اما انسان‌هایی هم هستند که به دلیل حسن نیت و مثبت بودنشان با آن‌ها رابطه داریم و از مصاحبت و هم‌نشینی با آن‌ها لذت می‌بریم؛ اما همین افراد مثبت هم می‌توانند وقت، انرژی و خلق و خوی ما را به نابودی بکشانند. در مورد مردمی صحبت می‌کنم که در زندگی روزانه با آن‌ها ملاقات می‌کنیم، نه محل کار، چون ما انسان‌ها در زندگی روزانه‌مان فقط افرادی را انتخاب می‌کنیم که با آن‌ها رابطه‌ای احساسی داریم و از بودن در کنار آن‌ها لذت می‌بریم.

موارد ذکر شده در این مقاله تنها برخی از رایج‌ترین قاتلان زمان بودند که باید از وجود آن‌ها آگاه باشیم و از این آگاهی و دانش به منظور بهبود مهارت مدیریت زمان خود استفاده کنیم. با این حال، با اندکی دقت و توجه می‌توانید سایر قاتلان زمانی که بهره‌وری شما را ضعیف کرده و در زندگی شما نقشی مهم اما منفی بازی می‌کنند را شناسایی کنیدنوع مطلب : موفقیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 اردیبهشت 1398 12:20 ب.ظ
日本最大級スーパーコピーブランド財布激安代引き専門店
جمعه 6 اردیبهشت 1398 12:19 ب.ظ
ブランドコピー市場
جمعه 6 اردیبهشت 1398 12:18 ب.ظ
日本最大級のスーパーコピー時計 n級店!ロレックススーパー コピー通販、ロレックスコピー代引き、パネライスーパーコピー時計
شنبه 25 شهریور 1396 12:30 ق.ظ
Hello! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us useful information to work on. You have done a extraordinary job!
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:41 ق.ظ
Its like you read my thoughts! You seem to know a lot about this, like you wrote the e book
in it or something. I feel that you just could do with some % to drive the message
home a bit, however other than that, that is magnificent blog.
A great read. I will definitely be back.
جمعه 13 مرداد 1396 02:43 ب.ظ
What's up colleagues, how is the whole thing, and what
you wish for to say concerning this post, in my view its actually
remarkable in favor of me.
شنبه 7 مرداد 1396 01:06 ق.ظ
A person essentially lend a hand to make significantly articles
I might state. That is the first time I frequented your web page and to this
point? I amazed with the analysis you made to make this actual publish incredible.

Magnificent activity!
پنجشنبه 8 تیر 1396 05:58 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتون زیباست!
موفق باشید
جمعه 11 فروردین 1396 09:57 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic